Obserwatorzy

poniedziałek, 4 marca 2013

WORECZKI, CZYLI SZEWC BEZ BUTÓW CHODZI

Pokazuję kolejne woreczki na bieliznę, lub na co kto chce. A przysłowiowym szewcem jestem ja, bo obdarowałam już kilka osób, a żeby sobie zrobić, to jakoś nie bardzo miałam po drodze. Ale szyć dla kogoś jest jednak chyba przyjemniej.

Jeden woreczek był prezentem urodzinowym dla pewnej Agnieszki - córki znajomych. Lawendowy to prezent dla babci, od której kiedyś dotarł do mnie kawałek fioletowej flanelki. Tkanina pełniła pewną funkcję "roboczą" i dostałam polecenie przeznaczenia jej po skończonej pracy na "szmaty", ale mi było jej szkoda do tak przyziemnych zastosowań i postanowiłam dać jej nowe życie. Wzór lawendy wydał mi się idealny.

 Jako dodatek musiała być kartka z... kotami. ;)
Czy ktoś wie dlaczego ostatnie zdjęcie wstawiło się bokiem (zapisane było normalnie)? Widać to po "znaku wodnym". Widziałam kiedyś na jakimś blogu, że był podobny problem ze zdjęciami, a teraz mnie to spotkało.


10 komentarzy:

 1. Jak ładnie wykonane i jeszcze do tego haft krzyżykowy - musiałaś się napracować nad nimi

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję :)
  Taka praca jest bardzo przyjemna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Urocze woreczki, ten z różyczkami - śliczny!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi miło, że się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie słowa to miód na serce - dziękuję. :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo piękne Twoje woreczki, i tan lawendowy, i ten imienny. Aż przyjemnie przechowywać coś w takim woreczku, tylko koniecznie odpowiedniego! taki woreczek zobowiązuje:-)
  Zdjęcia nie tak wstawione może i u mnie widziałaś? Mój blog ciężko, oj ciężko chorował:-( a okazało się, że wystarczyła zmiana przeglądarki z mniej, na bardziej odpowiednią i blog jak nowy:-)
  Pięknie tu u Ciebie. Jeszcze się tak do końca nie umościłam, na razie tylko rzuciłam okiem w kilka przyjemnych miejsc i ... zostaję na stałe:-) Tyle ciekawego i pozytywnego się u Ciebie dzieje.
  I zauroczyły mnie, już nie pamiętam w którym poście, ptaszki zimowe stołujące się u Ciebie za oknem, w pięknym karmniku:-) jak rodowa zastawa ptasia:-)
  Pozdrawiam bardzo ciepło
  Edyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie witam! :)
   Dziękuję za odwiedziny i tak miłe komentarze, bardzo miłe :)). Przyjemnie mi się zrobiło i od razu więcej energii przybyło ;).
   Z tymi odpowiednimi rzeczami do przechowywania w woreczkach, to nie przesadzałabym zbytnio ;), bo np. babcia swój woreczek przechowuje w komodzie, bo stwierdziła, że szkoda go używać, chyba muszę jej to jakoś wytłumaczyć ;).
   Wiem, że przeglądarki mają wpływ na takie blogowe sprawy, ja też np. loguję się tylko pod Firefox'em, bo w Internet Explorerze nawet jak ustawię, żeby nie uwzględniał własnych wyświetleń, to i tak to robi, inne rzeczy znowu lepiej działają właśnie w IE. Czasami tekst we wpisie nie chce się wyjustować, ostatnio dopiero następnego dnia po opublikowaniu się udało.
   Ptaszkom obojętne z jakiej zastawy jedzą, a ja się mogłam "wyżyć artystycznie", bo nie wszystko nadaje się na takie "barokowe" ozdabianie. ;)

   Usuń

Zostaw po sobie ślad. Będzie mi bardzo miło. :)